CRESSIDO STAR hledá nový domov

Cressido Star (Kreš) narozen 9.7.2006, vysoký štíhlý valach, kříženec českého teplokrevníka a hannoverského koně, povahově přátelský, citlivý, jakmile se objevíme ve výběhu, přijde si pro pohlazení, v době, kdy mohl, velmi rád pracoval ze země i pod sedlem, miloval dlouhé vyjížďky.

Od doby, kdy přišel k nám na farmu (srpen 2012) byl veden metodou přirozené komunikace a ježděn ve westernovém stylu. V roce 2013 prodělal vážné zranění přední končetiny (přetnutí šlachy povrchového ohybače), které se podařilo velmi dobře zaléčit a Cressido dál fungoval jako plnohodnotný parťák na vyjížďky.

S páníčkem…
..má Cressido velmi…
…pěkný vztah.

V létě letošního roku začal na vyjížďkách pokulhávat na poúrazovou končetinu a veterinární vyšetření diagnostikovalo posun kopytního kloubu a silnou artrózu. Jelikož se jedná o věc prakticky neléčitelnou, kdy Cressido musí být bez větší zátěže ideálně bez podkov na měkkém povrchu s možností volného pohybu dle aktuálního stavu končetiny (někdy pokulhává jindy zas ne), což mu u nás na kamenitém povrchu nemůžeme nabídnout, hledáme pro Cressida nový domov, ve kterém by ve svých jedenácti letech mohl ještě dlouho dělat společnost jinému koníkovi a radost novým majitelům. Je to pro nás velmi těžká volba, ale spokojenost našich svěřenců je na prvním místě, a u nás nejsme sto Cressidovi vytvořit podmínky, ve kterých by mohl spokojeně a pokud možno bezbolestně dožít.

Rád se přátelí i s ostatními zvířaty z farmy

Valášek je zvyklý na režim 24/7 (výběh s přístřeškem) a krom uvedeného je naprosto zdráv.

S kamarádkou huculkou Eliškou

Hledáte-li společníka ke svému koníkovi a máte-li vhodné zázemí pro umístění Cressida s ohledem na jeho handicap, ozvěte se na tel. 604732202.

Nezávazná návštěva vítána. Cena dohodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*