Kůzlata 2018

INKA RAY KLAUD  x Kozel linie MAURO

V termínu 5.-11.8.2017 byla Inka připuštěna 100% AN kozlem s PoP linie MAURO. Dne 7. ledna 2018 se po těžkém porodu, za asistence MVDr. Marie Poplšteinové  narodila tři kůzlata – dvě kozičky a kozlík. Porod trval od 15:30 do 18:30hod, a všechny plody měly špatnou polohu, a bez pomoci naší skvělé veterinární lékařky  by neměla šanci se na svět dostat včas. Naštěstí vše dobře dopadlo,  kůzlata se po porodu napila mleziva a společně s maminkou odpočívala. Je to první odchov čistokrevných AN koziček na naší farmě.

Kozlík, kterého jsme pojmenovali Iggy z Farmy Evzenov (pracovně mu říkáme Igor) byl hned od porodu ze všech kůzlat největší, což platí do dnešního dne. Je velmi kontaktní, již kastrovaný a než splní účel chovu, bude si u nás užívat bezstarostného kozlího života.

Na veterinární klinice Iggy spokojeně čeká u páníčka, až na něj přijde řada
Po narkóze byl Iggy zhruba za hodinku zase fit. Na totografii je ještě v limbu…


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako prostřední se narodila kozička jménem Izzy z Farmy Evženov. Pěkná kontaktní kozička, která podědila zbarvení po otci a krásné velké oči po matce, vymýšlí a realizuje stále nové a nové skopičiny.

 

 

Jako první přišla na svět kozička, kterou jsme pojmenovali Isha z Farmy Evženov. Isha byla ze všech kůzlat nejmenší. Už od narození se jevila, jako ne úplně v pořádku – problémy s příjmem potravy a další symptomy indikovaly, že to není zdravé a veselé kůzle.  Tyto obavy se nám potvrdily, když se 13.2.2018 po banálním veterinárním zákroku neprobudila z narkózy. Isha měla zřejmě velmi slabé srdíčko. Bohužel i takové ztráty k chovatelské činnosti patří.