NAŠE DALŠÍ ZVÍŘENA

Kočky

Malá Číča

Je posledním potomkem polodivoké kočky, která se u nás dříve občas objevovala. Když přišla naposledy (r. 2006), přivedla s sebou malinké koťátko - kočičku, kterou jsme pojmenovali Malá Číča. Její maminka se po pár dnech odebrala do kočičího nebe...

Je kastrovaná, pravidelně ošetřovaná proti vnějším i vnitřním parazitům.

Čiko

Je dvouletý pan kocour, kterého jsme si na podzim 2015 přivezli z Cítova u Mělníku, kde jsme byli u J.Jaromiše na výcvikovém kurzu přirozené komunikace s koňmi. Při jedné z cest do tamního obchodu jsme slyšeli zoufalé mňoukání ozývající se ze vzrostlého stromu u hlavní silnice. Na stromě seděla plačící hromádka neštěstí - zhruba 6-ti týdenní kotě. Neváhali jsme ani chvilku, kotě ze stromu sundali a pátrali po jeho majiteli. Brzy jsme se dozvěděli, že pochází z opuštěného statku, kde byly kočky s koťaty ponechány svému osudu, a aktuálně je tam chodí krmit hodná paní, ale jen do doby, než budou odvezeni do útulku. A tak jsme si přivezli domů kotě mající snad všechny nemoci, které kočka může mít (průjem, parazité, ušní svrab apod.). První cesta tedy směřovala na veterinární kliniku... Léčba byla náročná (časově i finančně) s nejistou prognózou, ale kocourek byl velký bojovník, takže nakonec nad všemi nemocemí zvítězil a stal se plnohodnotným členem naší rodiny. V roce jsme ho nechali vykastrovat. Je velmi mazlivý, hravý, k některým lidem nedůvěřivý až plachý.

na sluníčku je přes třicet, panička se postila do pletí, tak jí z bezpečí stínu hlídám...

s páníčkem koukáme na bednu...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Očko

Kocourka jsme si přivezli od chovatelky z obce Lensedly (u Mnichovic). Narodil se 4.4.2017 a omladil naši - pomalu, ale jistě - stárnoucí kočičí smečku. Koťák je velmi přítulný a mazlivý, ale zároveň energický a tak trochu neřízená střela. Doufáme, že bude kamarádem našeho čika, který ač dvouletý, je stále velmi hravý a naše dámy už pro něj nemají pochopení. Mrňouse jsme pojmenovali Očko - podle bílých kroužků, které má na obou bocích.

 

Bojovnice pestrá

Máme rádi ryby, ale naše možnosti nám zatím umožňují malé akvárium s malou rybou.... Prvotně jsme se  rozhodovali o jakou rybku se pokusíme a volba padla na Bojovnici pestrou. Pořídili jsme si naší první bojovnici jménem Fredy. Bojovnice má  údajně životnost 1-2 roky. Naše bojovnice měla život dlouhý 3 roky. Poté co se odebrala do rybího nebe, jsme si pořídili naší druhou bojovnici Mixíka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA