Prodej podílových koziček

Do budoucna bychom chtěli náš chov AN zaměřit na čistokrevná zvířata, a proto jsme se rozhodli již nyní pro selekci chovných zvířat prodejem některých podílových koziček.

Bella  narozena 15.2.2016 je 81% AN

(po rodičích: otec 88% AN, matka 75%AN), je odrohovaná, povahou nekonfliktní – spíše submisivní, zajímavého zbarvení, je očkovaná proti tetanu, zvyklá na pravidelnou korekturu kopýtek, po matce bude mít korektní dobře dojitelné vemínko. Kozičku jsme nechali fyzicky a psychicky dozrát, takže je připravena k prvnímu připuštění a na roli maminy.

 

 

Julča narozena 3.3.2014 je 50% AN

geneticky bezrohá, vemeno viz. foto, na první laktaci odchovala tři kůzlata a při dojení 1x denně dávala 1,5 l mléka, letos porodila čtyři kůzlata a na druhé laktaci při dojení 1x denně dávala 3 l mléka, je očkovaná proti tetanu, zvyklá na pravidelnou korekturu kopýtek. Je zakladatelkou našeho chovu AN, aktuálně je vůdčí kozou našeho stádečka, povahou přátelská, klidná, ale umí být i tvrdohlavá a umíněná – hlavně na procházkách, když panička zvolí trasu a Julinka chce jít úplně jinudy…nakonec se ale vždycky dohodneme.

Obě kozičky respektují el. ohradník, jsou zvyklé na pastvu i procházky s pasením na lesním porostu. Před prodejem je možné připustit 100% AN kozlem. Představa o ceně je u Belly 5.000,- Kč a u Julči 3.000,- Kč. V případě odběru obou koziček dohoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*